Świnka morska

Świnka morska – jak o nią dbać?

Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, jest lubianym pupilem. Ze względu niewielkie wymiary może być ciekawą alternatywą dla tych, dla których nierealne jest trzymanie psa lub kota. Świnka morska nie posiada wygórowanych wymagań, jeśli chodzi o żywienia – jest zwierzęciem żywiącym się roślinami, przede wszystkim sianem. Dietę świnki morskiej można urozmaicać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Trzeba zapewnić śwince ciągły dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej ze ściółką oraz potrzebnymi akcesoriami.

Klatka dla świnki morskiej.

Śwince morskiej możemy kupić standardową klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy bezproblemowo w każdym sklepie zoologicznych albo w internecie. Klatka dla świnki morskiej nie musi być wysoka, jako że zwierzęta te nie lubią się wspinać. Dlatego ważna jest powierzchnia spodu klatki. Dno klatki może być zrobiony z plastiku, a pręty z metalu. Najmniejszym wymiarem klatki jest 80x50x40cm, można kupić objętość o większym rozmiarze, szczególnie gdy planujemy trzymać w niej kilka zwierząt.Istotnym jest, aby pręty w klatce nie były rozstawione zbyt szeroko, ponieważ grozi to zaklinowaniem się świnki pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej należy wyłożyć ściółką i\oraz dobrać odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miseczkę.

Podłoże w klatce dla świnki morskiej.

Zwykle ściółką klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są niedrogie i dobrze nadają się jako podłoże klatki. Minusem trocin jest pylenie oraz wysypują się poza klatkę. Alternatywą może być granulat, wykazujący się dobrą chłonnością, ale bywa nieco twardawy w stosunku do trocin. Oprócz tego istnieją maty dla gryzoni, z którymi łatwo utrzymać porządek w klatce, jednak ich minusem jest brak możliwości kopania w ściółce, co gryzonie uwielbiają.

Wyposażenie klatki dla świnki morskiej.

Aby umilić klatkę waszej świnki morskiej warto umieścić w środku potrzebne akcesoria, a przede wszystkim domek dla świnki morskiej. Dzięki temu świnka poczuje się bezpiecznie, ponieważ będzie mieć kryjówkę, w której będzie mogła udać się na odpoczynek lub ochłonąć, gdy po raz pierwszy przeniesiemy ją do nowego miejsca.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html karma dla kotów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *