Psy

Obroże na kleszcze dla psów.

Lato może być wyborną okazją, by dać czas swojemu czworonogowi. Wycieczka wraz z ukochanym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, aby odpocząć, jednocześnie ofiarując pupilowi chwilę. W lecienależy uważać na kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy, lubiące sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, notorycznie mają kleszcze. W jaki sposób można uchronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze charakteryzują się długotrwałą skutecznością oraz niską ceną. Są dostępne dla psów wielu wymiarów, dzięki czemu z łatwością dostaniemy rozmiar odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe albo lekami przeciwpasożytniczymi. Leki przeciwpasożytnicze charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka preparatu działającego na kleszcze musi być proporcjonalna do masy psa, należy zatem upewnić się przed zakupem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno przeciwkleszczowe i przeciw pchłom, przez co zapewniają ogólną obronę psa. Obroża Foresto chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, ponadto działa już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów z chęcią spędzają czas w trawie, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w formie preparatów na kleszcze, gdyż infekcja spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze zapobiega ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, przez co pozwala zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie potrzebna jest większa profilaktyka, przykładowo w formie zakropień zawierających środek na kleszcze lub specjalne szampony działające na kleszcze. Żeby chronić psa w trakcie letniej podróży warto sprawić sobie skuteczne środki na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html obroża przeciw kleszczom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *