Kocie kuwety

Struktura kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryta (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnem.
Te kocie toalety różnią się tym, iż dla wzoru kociej toalety zakrytej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, jakie lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty mogą godzić się na nie, choć większość akceptuje, ale istnieją wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Ale w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), która bywa najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszystkich kotów. Powinno się zapamiętać o właściwym rozmiarze. Określone z nich są wyposażone w zakończenie, aby bezstresowo podtrzymywać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która po prostu czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w czujnik ruchu. Po momencie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po kilkakrotności, kuweta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zbiera nieczystości do pojemnika, czy do ścieków. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynny brud zlatuje w kierunku dołu. Ten typ kociej toalety egzystuje w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które na okrągło czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kotów nie powinna być za wysoka, albowiem może wytwarzać problem przy wejściu. Gdy tylko kotek już osiągnie 84 dzień życia życia, powinno się zakupić nową i większą kuwetę, stąd to, byle tylko wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kocię uwielbia rozkopywać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, ale było u góry napisane – należy uważać, iż poszczególne kocięta nie akceptują takich kuwet, większość akceptuje, ale zdarzają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, gdy kuweta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w jakim można wstawić w środek kocią toaletę, gdy tylko nastąpi pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z daszkiem, jak i również odkryte.
Opłaci się również kupić wyposażenie, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.
drapak dla kota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *